Sport

Mornar prijetio u Pioniru ali iznenađenja nije bilo

Published

on

Mornar je nastavio seriju dobrih igara započetu početkom decembra i na najtežem ovosezonskom gostovanju u AdmiralBet ABA ligi, ali za senzaciju u Pioniru protiv Crvene zvezde trebalo je više od dobre igre – 81:74.

Barani su, baš kako je i najavljivao šef struke našeg tima odigrali hrabro i sa željom da, ukoliko im se ukaže šansa, u meču sa aktuelnim šampionom regiona urade sve da je i iskoriste. Dugo je izgledalo da će Mornar i izboriti šansu za napad u neizvjesnoj završnici. Nažalost, evroligaš iz Beograda sačuvao je u završnici vođstvo taman toliko da drama bude izbjegnuta.

Ako bi se u statistici tražio razlog zbog čega nije uspio da priredi podvig, onda bi to bile izgubljene lopte “Ponosa Bara” – čak 23, odnosno 13 više od domaćina.

Zbog toga, bolji šut (48,1 – 39,4%), pa čak i skok (32-29), našem timu nije bio dovoljan za trijumf protiv favorizovanog rivala.

Za dobar utisak Mornara u Pioniru posebno je bio zaslužan Vladimirom Mihailovićem sa 26 poena, ali i Sead Šehović koji je u drugoj četvrtini imao sjajnu ofanzivnu minijaturu. Barski sastav imao je dobar odgovor na igru domaćina naročito u prvom poluvremenu (šut za tri 7/10, skok 18-13), ali je na veliku pauzu otišao sa minusom od tri poena (41:38). U uvodnom dijelu meča, gosti su vodili (10:6), ali je Zvezda serijom 12-0 preokrenula i pobjegla na 20:11. Trojkama Mihailovića i Živanovića do kraja ovog kvartala Mornar se vratio u igru (22:19) a potom održavao priključak do poluvremena.

Najslabije izdanje Mornara u Pioniru viđeno je u trećoj dionici kada je zakazao šut sa distance što je domaćin iskoristio da na kraju ove četvrtine pobjegne prvi put na dvocifrenu razliku (61:50).

Sredinom posljednje dionice “crveno-bijeli” su imali i rekordnih 15 poena prednosti (75:60), ali se Mornar nije predavao ni tada pa je na dva minuta prije kraja prišao na šest razlike (77:71), i imao nekoliko napada da smanji razliku- Nažalost, snage i koncentracije za više od toga nije bilo.

Crvena zvezda – Mornar Barsko zlato 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić”. Gledalaca: 3.853. Sudije: Pukl, Vovk (Slovenija), Peić (Hrvatska).

Crvena zvezda: Lazarević 4, Volters 7, Davidovac 18, Mitrović 6, Lazić 13, Kalinić 11, Dobrić 6, Holins 3, Ivanović 2, Marković 5, Vajt 6, Cirbes

Mornar Barsko zlato: Mihailović 26 (4sk), Mićović (3sk), Jeremić 7, Živanović 5, Šehović 12, Smit 4 (8sk), Gordić 10 (7as), Rakočević, Lazić 7 (7sk), Miković, Mozli 1 (3sk).

“Čestitam Crvenoj zvezdi na zasluženoj pobjedi, ali i mojim momcima na svemu što su dali. Mislim da je bila zanimljiva utakmica za gledanje, nama bitna za samopouzdanje, vidjeli smo da možemo da igramo sa evroligašem. Bili smo dosta dugo u igri, ali ova utakmica je ipak zavisila od Zvezde. Imali smo periode loše igre, nismo odgovorili na agreisvnost zvezdine odbrane, 23 izgubljene lopte je ipak mnogo za ovakvu utakmicu”, prokomentarisao je nakon meča trener Mornar Miahilo Pavićević.

Mornar u narednom kolu, 5. februara, dočekuje Budućnost Voli.

on

Ponos Bara je na gostovanju u Čačku odigrao znatno bolje nego prošle nedjelje u Topolici protiv Mege, ali to nije bilo dovoljno za trijumf: Borac – Mornar 90:87.

Da su održali nivo koji su prezentovali u prvoj dionici, izvjesno je, slavili bi sa ubjedljiom razlikom. Nažalost, Barani su nakon briljantno odigrane uvodne četvrtine, izgubili ritam, pa su od +13 u 10. minutu već u 18. minutu imali sačuvan samo poen viška (44:43). Uprkos padu, Mornar je do same završnice bio u igri za pobjedu, ali u uzbudljivoj završnici nije uspio da preokrene minimalnu prednost Čačana. Bio je to je peti poraz Mornara u posljednjih šest kola, ali ekipa je još uvijek u zoni plej ofa.

Tokom uvodnih 10 minuta u Čačku viđena je možda i najbolje izdanje Mornara u dosadašnjem dijelu sezone. Barani su u ovoj dionici ubacili čak sedam trojki (Marko Kovačević tri, Fets Rasel dvije, Marko Pecarski i Balša Živanović po jednu) iz 10 pokušaja. Uz prednost u skoku (8-5), veći broj asistencija (10-4), veći broj ukradenih (2-1) i manje izgubljenih lopti (3-4), Barani su vodili od starta i 10 minutu imali maksimalnih +13 (29:16).

U drugoj polovini druge dionice Ponos Bara ušao je u seriju grešaka u oba pravca ( čak šest izgubljenih lopti u ovoj fazi), a pri tom je stala i “dalekometna paljba” (promašena sva četiri šuta za tri poena). Na drugoj strani, Borac je ubacio prve tri trojke na meču, pa je u posljednjih pet minuta počela da se “topi” prednost Barana. Na dva minuta i devet sekundi prije odmora Tomašević je trojkom smanjio na samo poen razlike.

U trećoj četvrtini Mornar je nastavio da kvari procente šuta iz igre, a ubacio je samo jednu trojku iz čak 11 pokušaja (domaćin je pogodio tri puta), pa je Borac sredinom dionice, nakon trojke Hejla, stigao do prvog vođstva (57:56). Do kraja četvrtine se, uglavnom, igralo koš za koš, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, koje je na kraju četvrtine imao Borac (72:70), nakon serije od 6:0.

Mornar je defanzivno odigrao dobru posljednju četvrtinu, ali je nastavio pad u napadu, da bio Đoković i Tomašević uzastopnim koševima, te Lešić jednim pogođenim bacanjem, donijeli Borcu, za ovakav meč, „velikih“ šest poena prednosti (84:78), dva minuta i četiri sekunde prije kraja. Mornar do kraja nije uspio da priđe bliže od dva poena zaostatka, posljednji put osam sekundi prije kraja nakon trojke Petra Vujačića o tablu. Ali, Hejl bio siguran sa linije penala za 90:86. Vujačić je iznudio faul na 2,4 sekunde do kraja, pogodio prvo bacanje, drugo namjerno promašio, ali Mihailović iz teške pozicije, s jedne noge, nije mogao da izbori produžetke.

Borac – Mornar Barsko zlato 90:87 (21:33, 26:18, 25:19, 18:17)

BORAC: Milošević, Lešić 19, Đoković 8, Petrović 2, Tomašević 8, Kočović, Novaković 7, Radonjić 7, Todorović 4, Milovanović 3, Čarapić 3.

MORNAR: Rasel 30 (10as, 4/14 za tri), Mihailović 8 (4sk), Živanović 5, Pirs, Vranković 7, Kovačević 12 (8sk), Pecarski 16 (8sk), Miković, Vujačić 4, Diong 5 (6sk), Vranješ.

U 9. kolu AdmiralBet ABA lige Mornar u ponedjeljak 5. decembra dočekuje Split.

Nastavi Citanje

Novosti

Protiv Cetinjana igrali, Cetinjani im sudili – ima li to veze sa prekidom Partizanovog meča sa Lovćenom!?

Published

on

Saopštenje FK Partizan Bar povodom prekinute utakmice sa FK Lovćen Cetinje prenosimo integralno:

“Kao mlad klub nismo se dosada oglašavali povodom dešavanja koja se ne mogu okvalifikovati kao sportska. O događajima koji su obilježili prekinutu utakmicu našeg tima sa Lovćenom, posebno o spornom trenutku nakon kojeg je sportska igra zaključena odlukom sudije prije vremena, a započeta neka druga, međutim, obavezni smo da obavijestimo javnost.

Partizan Bar je u dosadašnjem dijelu takmičarske sezone potvrdio da je ekipa za primjer u svim elementima koji fudbal čine “najvažnijom sporednom stvari na svijetu” – dakle i u sportskom i u svakom drugom aspektu. Ovaj detalj trebao bi da bude polazna tačka u tretiranju onoga što se dešavalo na terenu u meču sa Lovćenom.

Postoji izvještaj delegata utakmice, kao i video zapis koji nedvosmisleno pokazuju sa kakvim se nefudbalskim problemima naš tim susreo na meču sa Cetinjanima. Možemo da prećutimo gol rivala koji je postignut nakon očiglednog faula nad našim igračem, zbog čega su svi fudbaleri stali sa igrom osim “strijelca”. Da li je priznavanje opisanog gola u korelaciji sa činjenicom da su nam na utakmici u Baru protiv Lovćena sudili arbitri sa Cetinja, prepuštamo javnosti da procijeni.

Isto važi i za razlog koji je glavnog arbitra formalno naveo na odluku da prekine utakmicu – naš igrač je posle dobijenog crvenog kartona lagano odgurnuo sudiju na putu ka svlačionici. Kontakt igrača i sudije tom prilikom jedva da je ostvaren, i nameće se pitanje: Da li to može biti povod za odluku da se prekine utakmica!? Da naglasimo – u Trećoj ligi Crne Gore, ne na Mundijalu na kojem smo vidjeli mnogo škakljivije situacije a nijedna utakmica nije bila prekinuta.

Važno je pomenuti i to da je naš igrač dobio crveni karton zbog psovke sudije, za šta jeste predviđena ovakva kazna, ali je činjenica i da Crnogorsko prvenstvo ne bi dočekalo ni treće kolo, kada bi se po ovom kriterijumu isključivali igrači jer ne bi bilo ekipe koja bi imala dovoljno igrača da započne utakmicu.

Sve navedeno, a i mnogo više, može da potvrdi snimak spornih situacija na utakmici koji treba da odgledaju nadležni u fudbalskoj organizaciji ali i fudbalska javnost u Crnoj Gori, kako bi se stekao pravi uvid u ono što se dešavalo na utakmici našeg tima sa Lovćenom. Utisak je da bi nemile scene i nesportski završetak utakmice bio izbjegnut da se poštovao elemntarni standard prilikom izbora sudija za ovaj meč, odnosno da nam rivali na terenu nisu bili i fudbaleri i arbitri sa Cetinja

Sportski pozdrav
FK PARTIZAN BAR

Novosti

Mornar nastavio seriju poraza u Topolici

Published

on

Takmičarska pauza zbog “prozora” FIBA prijala košarkašima Mornara Barsko zlato.

U duelu sa Megom u topolici, u koji su ušli kao favoriti, Barani su ubjedljivo poraženi nakon najslabije partije u dosadašnjem dijelu sezone o čemu svjedoči i rezultat – 85:101.

Nakon meča, šef sturčnog štaba Mornara Mihailo Pavićević, priznao je da je njegov tim u poslednja dva meča na domaćem terenu odigrao vjerovatno najslabije odkako se takmiči u ABA ligi.

Porazom od Mege, Mornar je nastavio “post” u Topolici koji traje od 9. oktobra, kada je savladan Zadar. Nakon toga su izabranici Mihaila Pavićevića pred domaćim navijačima poraženi od Partizana, SC Derbija i sada Mege.

Podatak da je samo tri puta vodio, i to u prvoj četvrtini (2:0, 4:2, 11:10), dovoljno govori koliko je Mornar bio spreman da parira najmlađem timu regionalnog takmičenja, posebno na planu brzine i energije, u ovom meču i želje za pobjedom.

Mornar je cijelu utakmicu jurio prednost gostiju, nakon tri minuta treće četvrtine je nagovijestio da bi mogao da preokrene (53:54), ali je onda stao, pa je Mega do kraja dionice pobjegla na 77:63, a početkom posljednjeg kvartala je bilo maksimalnih i nedostižnih 18 razlike (81:63)…

Mornar Barsko zlato – Mega 85:101 (24:31, 21:19, 18:27, 22:24)

DVORANA: Topolica GLEDALCA: 1.342. SUDIJE: Saša Pukl, Sašo Petek, Tomislav Stapić.

MORNAR: Rasel 19 (13-10), Mihailović 26 (9-7), Živanović 3, Pirs 2, Vranković 4 (2-2), Kovačević 3, Marljukić, Pecarski 14 (2-1), Miković, Vujačić, Diong 9 (1-1), Vranješ 5.

MEGA: Branković 13, Rudan 10 (2-1), Uskoković 8 (2-2), Kazalon 12, Đurišić 3 (1-1), Kovačević, Cerovina 6, Rori 14, Grbović 13 (7-6), Milosavljević 20 (8-7), Mušikić 2, Stefanović.

Mornar u narednom kolu, 26. novembra, gostuje Borcu.

Zadnje dvije utakmice koje smo odigrali u Topolici ubjedljivo su najgore u istoriji ABA lige, od kako je igramo. Nakon pobjede protiv MZT-a u Skoplju dao sam produženi odmor igračima, a oni su ga baš produžili jer su odmarali i na večerašnjoj utakmici. Mogu da vam najavim da slijedi paklen ritam treninga da bi se vratili na pravi put i nastavili borbu za opstanak”, rekao je Pavićević nakon meča.