Sport

Poraz Mornara u Splitu

Published

on

Desetkovani Mornar na gostovanju Splitu prikazao je jednu od slabijih partija ove sezone i pretrpio priv poraz od nekadašnjeg trostrukog prvaka Evrope – 76:67.

Barani sada imaju samo tri pobjede više od glavnih rivala u borbi za opstanakpa će u finišu sezone “Ponos bara” morati da pronađe bolju formu za predtojeće duele. Jedina dobra vijest, uz povratak Nemanje Vranješa na teren  nakon 9 mjeseci je to što u međusobnom skoru Mornar ima bolji skor od Splita ali i meč manje i to protiv drugog konkurenta u bori za opstanak Krke u Baru.

“Četa” Mihaila Pavićevića, u kojoj nije bilo Vladimira Mihailovića i Milije Mikovića, imama je rezultatsku kontrolu samo u uvodnim minutima meča.

Nakon što je domaćin pobjegao na dvocifrenu razliku, meč je izgubio rezultatsku dramatiku, a već na poluvremenu bilo je jasno da goste samo čudesan finiš može da spasi od poraza pošto je Split imao višak od 18 poena (48:30).

Serijom 7-0 Mornar je početkom treće dionice nagovijestio da bi mogao da uhvati priključak ali je nada kratko potrajala.

Split Mornar Barsko zlato 76:67 (23:17, 25:13, 13:14, 15:23)

Mala dvorana KK Split. Sudije: Pukl (Slovenija), Savović (Crna Gora), E. Javor (Slovenija).

SLIT: Perković 14, Kedžo, Runjić 2, Žganec 5, Ukić 8, Čampara, Jukić, Bajo 5, Kovačević 5, Džons 18, Šorter 14, Barič 5.

MORNAR: Mićović, Jeremić 20 (6as), Živanović 4 (4as), Šehović 5 (5as), Smit 14 (7sk, 3as), Rakočević, Lazić 11 (6sk, 3as), Vesković, Vranješ 2 (3sk), Mozli 11 (3sk).

U 23. kolu ABA lige Mornar Barsko zlato gostuje Megi u Beogradu (nedjelja, 12:00).