Connect with us

Budva

Carević na RTRS-u: Trudim se da doprinesem razvoju turizma i ekonomije, ali i jačanju naših bratskih odnosa

Published

on

“Trudim se da dam svoj doprinos kako bi se ne samo turizam i ekonomija, već i naši bratski odnosi ojačali”, poručio je gradonačelnik Budve Marko Bato Carević gostujući u jutarnjem programu RTRS-a.

Na pitanje Kako se osjeća u Banja Luci, gdjebroavi povodom međunarodnog Sajma turizma, Carević je odgovorio: “Ovdje sam kao svoj na svome, mi kao bratski narod, i pored svih iskušenja, nismo dozvolili da se išta promijeni među nama”.

Kako je organizovan Sajam turizma u Banja Luci, kakvi su Vaši utisci?

“Sajam turizma je organizovan na jedan izvnaredan način i moj prijatelj Draško Stanivuković je jasno istakao da je ovo jedan veoma važan Sajam zbog okupljanja i organizovanja. To je prava prilika da se upoznamo. Moramo da komuniciramo i sarađujemo. Puno toga imamo jedni drugima da pokažemo i zajedno nastupimo prema svjetskim tržištima”.

Šta znači zajedničko nastupanje prema inostranim tražišta?

“Mi imamo što vi nemate i vi imate što mi nemamo. Upravo to i žele turisti iz zapadne Evrope. Kod nas sjever Crne gore nije valorizovan. Zaleđe i regionalno sav ovaj prostor treba iskoristiti i treba da nastupamo zajedniški. Ovo je sjajna prilika i budućnost turizma je u tome. Zbog ekonomije, istorije kulture i naših zajedničkih odnosa. Tako nešto drugi regioni ne mogu da ponude”.

Koliko turista iz RS sočekujete kuu odnosu na sezone prije Kovida?

“Činjenica je da imamo dosta ljudi koji su u toku rata kao izbjeglice došili u Budvu i oni su sada starosjedioci. Imamo dosta ljudi koji borave kod nas jer imaju i svoje kuće. Želimo da vas bude što više kod nas. Ja stalno ističem da je Boka Kotorska srpska zemlja i da treba što veći broj građana iz BiH i Srbe da boravi kod nas, jer Bog nam je dao sjajnu prirodu i ljepotu. Da je ranije bilo, malo više domaćinskog odnosa, bilo bi još bolje. Budva nije planski izgrađivanja i naša intencija je da gradimo što više hotela sa pet i šest zvezdica. Takođe, da imamo više apartmana za niskobudžetni turizam jer ekonomska situacija tako diktira. Pozivam jer sezona već počinje 15. aprila. Imamo čitav niz dešavanja i volio bih da se dođe do Budve jer smo mi posvećeni i pripremljeni, cjenovna politilka je pristojna. Trudićemo se da zbog sukoba u Ukrajini koji je proizveo inflaciju mi kao tržište toga budemo svjesni i da prilagodimo cijene kako bi svi imali ugodan boravak.”

Hoće li biti slaba turistička sezona zbog sankcija koje je Crna Gora uvela Rusiji?

“Ja sam to juče rekao, to je jedan problem koji nam se javlja kao bumerang zbog odbvajanja Srbije i Crne Gore. Mi smo mala država, ja vidim šta se dešava, prostor ste primorani da uzvodite sankcije tržištu od kojeg imate učešće oko 25%. Ministar je rekao da ćemo imati veliku štetu zbog toga. Obaveza za Vladu je da pregovaraju a ne da uvode sankcije bez ikakvih pregovora jer mi od njih živimo. Da ne govorim o istorijskoj povezanosti. Mi koji smo zaista vezani za tržišta i turizam a i kroz istoriju to ne podržavamo, osim toga mi imamo pisani trag Svetog Petra Cetinjskog gdje kaže da svako ko okrene leđa majci Rusiji navlači na sebe prokletstvo”.

Budva

DPS ide samostalno na izbore u Budvi, očekuju najveći broj mandata

Published

on

Opštinski odbor Demokratske partije socijalista Budva, na danas održanoj sjednici, jednoglasno je donio odluku o samostalnom nastupu na predstojećim izborima u Budvi.

Kako su saopštili iz DPS-a Budva, na sjednici je konstatovano da je samostalan nastup najpošteniji model odnosa prema građanima, te da je vrijeme da građani Budve pokažu svoj stav prema svakoj partiji pojedinačno, nakon “haosa i anarhije koja gradom vlada već godinama unazad”.

“Takođe, na sjednici je izraženo uvjerenje da će građani Budve kazniti licemjeran odnos parlamentarne većine koja se usljed međusobnih optužbi i frakcijašenja raspala – što je i dovelo do prijevremenih lokalnih izbora, a koja sada nastupa u predizbornoj koaliciji isključivo zbog straha od izvjesne pobjede Demokratske partije socijalista koja će na narednim lokalnim izborima biti partija sa najviše mandata.

Finalno, na sjednici je započet proces predlaganja kandidata za odborničku izbornu listu koja će u danima pred nama biti predstavljena građanima. Sastav liste će garantovati pobjedu i omogućiti da naš grad ponovo postane razvijen, urban i primjeren onome što Budva zaslužuje, jer Budva može i mora bolje!”, navodi se u saopštenju.

Nastavi Citanje

Budva

Dokić ugostila članove muzičkog takmičenja „Ritam Evrope”

Published

on

Potpredsjednica Opštine Budva Jasna Dokić danas je u svom kabinetu ugostila članove muzičkog takmičenja “Ritam Evrope” – Davida Makevića, Igora Karadarevića, Nenada Jeremića, Milana Milinkovića i Filipa Ratkovića, kao i ekipu koja je učestvovala i predstavljala Budvu na tom takmičenju.

Sastanak je protekao vrlo uspješno.

“Željela bih da se zahvalim predstavnicima najvećeg regionalnog takmičenja koji su danas došli u naš grad da nam ukažu povjerenje, da nas pohvale, uruče povelju i da našu djecu, djecu koja su igrala u Ritmu evrope i koja su igrala i za Evropu, državu i naš grad, da i njih podrže i uruče nagrade. Moje je zadovoljstvo što sam u prilici da budem sa njima i željela bih ovom prilikom da timu delegacije poželim sreću, a prije svega ovoj divnoj grupi koja je dala sebe i da im kažem da nikada ne odustaju od svog puta, da budu istrajni, da plešu i čime god se u životu bavili da ih prati sreća”, kazala je Dokić.

Budva ispisala istoriju

Evropa je sigurna u Budvu, jer kada imate ovakve domaćine, ljude i djecu zasita su i Crna Gora i Evropa sigurne u Budvu. Mi se ovdje osjećamo lijepo. Ovo je najveći televizijski format u Evropi ovoga tipa i upravo će grad Budva biti domaćin dva televizijska prenosa. Do sada nismo imali tu vrstu mogućnosti da imamo jedan grad, a da je odnio dvije pobjede. Budva je ispisala istoriju. Mi ćemo preći i na potpisivanje protokola i ugovora o saradnji jer je bitna uprava ta sigurnost za mlade naraštaje i sve ono što će iz Budve otići na druge nacionalne kanale. Višemilionska gledanost nas očekuje, djevojke i našeg Nikolu očekuje put na Kipar, a takođe ih i očekuje i snimanje spota. Još uvijek nisam ni otišao, a zaista jedva čekam da se vratim ovdje jer sam naišao na nasmijane i prijatne ljude koji su spremni da pokažu da je Budva svjetska metropola”, istakao je između ostalog Karadarević.

On je dodao da se pjesna očekuje u naredna dva mjeseca i da će se spot za pjesmu snimati baš u Budvi, na predivnim lokalitetima.

Ekipu iz Budve čine vokali: Lana Pavićević, Iva Otašević, Milica Radović i Nikola Karadžić, kao i plesači: Jana i Filip Savić.

Nastavi Citanje

Budva

Opština Budva podržava projekte NVO sa 100.000 eura za 2024. godinu

Published

on

Opština Budva objavila je javni konkurs za dodjelu sredstava nevladinim organizacijama za 2024. godinu, namenjujući ukupno 100.000 eura za podršku projektima koji doprinose društvenom razvoju.

Ovaj fond je namenjen unapređenju različitih društvenih aspekata uključujući zaštitu ljudskih prava, ekologiju, borbu protiv korupcije i razvoj kulture.

Poseban akcenat stavljen je na projekte koji ciljaju na unapređenje kvaliteta života u Budvi, sa dodatnim fokusom na podršku tradicionalnim organizacijama kao što je Gradska muzika Budva, koja se ističe kontinuitetom rada dužim od sto godina.

Spisak oblasti koje su predmet konkursa Opštine Budva:

1. Zaštita i obezbjeđivanje ljudskih prava, posebno ranjivih grupa.
2. Zaštita prirode, ekologija i održivi razvoj.
3. Borba protiv korupcije i organizovanog kriminala.
4. Borba protiv svih vrsta nasilja i bolesti zavisnosti.
5. Aktivno uključivanje mladih u zajednicu i rešavanje njihovih problema.
6. Njegovanje tradicije i kulturnog nasleđa.
7. Kulturni razvoj i edukacija.
8. Podizanje svijesti o značaju cjeloživotnog obrazovanja i volonterizma.
9. Podsticanje multietničkog i multikulturalnog dijaloga.
10. Zaštita životinja.

Kompletnu dokumentaciju možete pronaći na sajtu Opštine Budva na ovom linku.

Nastavi Citanje

U Trendu

Copyright © 2021 Nadlanu. Theme , powered by WordPress.