Connect with us

Budva

Milo Božović: DPS u Budvi nema nikakve šanse

Published

on

Predsjednik opštine Budva Milo Božović u intervju za RTV Budva kaže da DPS nema nikakve šanse za pobjedu na izbori u ovom gradu, te da je jedinu stabilnost i prosperitet garantuje lista koju on predvodi.

Na pitanje da li očekuje pobjedu na lokalnim izborima Božović jasno kaže da ne bi ni ulazio u sve ovo da ne očekuje.

Ne bih ulazio u ovo da ne mislim da ću pobijediti. Ovo je momenat koji će ljudi da prepoznaju, maltene čitava Budva me zna, ne samo mene nego i moju porodicu, i znaju da sam spreman da radi sve u interesu razvoja Budve. Spreman sam sa svima da radim. Ipak, DPS u Budvi nema šanse nikakve, pitanje je kako će se ostali politički akteri pozicionirati. Smatram da je baš sad momenat da se pozovu građani koji nisu pripadnici partije kojoj ja pripadam da glasaju mene, odnosno listu čiji sam nosilac, jer je jako važno da imamo četiri godine stabilne vlasti, a to možemo jedino mi” objasnio je Božović.

Komentarišući razgovore oko formiranja nove Vlade, Božović je rekao da je dogovor jedino pravo rješenje.

Očekujem da će se naći način da se izabere mandatar, da će se ti pobjednic okupiti, preći preko svih međusobnih trvenja i krenuti od početka. Treba učiniti sve da se oslobodi ova država od svega negativnog što joj nekadašnji režim donio” rekao je Božović.

On posebno ističe činjenicu da je Budva danas finansijski stabilan grad.

Finansijska situacija u Budvi je dobra, možda i više od toga. Imamo na računu preko pet miliona eura. Slijedi rebalans budžeta, ali pozitivan, ne negativan. Nemamo potraživanja, nemamo dugovanja. Ovaj grad očekuje stabilnost, a ne trubulencije kako je to bilo prethodnih godina” saopštio je Božović i dodao da će učiniti sve što je u njegovoj moći da Budva postane bolje mjesto za život.

Plan strateškog razvoja grada će nam dati sve podatke, da bi moglo realno da se planira u kom smjeru da se razvijamo i na koji način. Da li Budva treba da bude eksluzivno mejsto, da li treba da razbvijamo zaleđe, trebaju li nam vjetroelektrane… Na sva ta pitanja dobićemo odgovor” kazao je on.

Prema njegovim riječima mnogo je hitnih stvari za rješavati u Budvi.

Kada su u pitanju prioriteti, hitno je sve, iskreno to mislim. Širenje plaža, šetelište, parkovi, ulice, a moramo naći način da pokrenemo priču za pravljenje bolnice u Budvi, da nam ljudi ne umiru jer ne mogu da stignu do bolnice. U Budvi zimi živi između 40 i 50 hiljada ljudi“, dodaje on.

Na kraju uslijedilo je pitanje oko posjete Božovića Jasenovcu.

Prvi put sam tamo i smatram da to mjesto treba posjećivati. Ne smijemo pustiti da se takva mjesta stave u zaborav, treba da se govori o njima i da se posjećuju. To je i jasna poruka svakome u kom smjeru treba vaspitavati djecu i omladinu, a i političari da se zamisle, mislim da je to nešto dobro“, zaključio je Božović.

Budva

DPS ide samostalno na izbore u Budvi, očekuju najveći broj mandata

Published

on

Opštinski odbor Demokratske partije socijalista Budva, na danas održanoj sjednici, jednoglasno je donio odluku o samostalnom nastupu na predstojećim izborima u Budvi.

Kako su saopštili iz DPS-a Budva, na sjednici je konstatovano da je samostalan nastup najpošteniji model odnosa prema građanima, te da je vrijeme da građani Budve pokažu svoj stav prema svakoj partiji pojedinačno, nakon “haosa i anarhije koja gradom vlada već godinama unazad”.

“Takođe, na sjednici je izraženo uvjerenje da će građani Budve kazniti licemjeran odnos parlamentarne većine koja se usljed međusobnih optužbi i frakcijašenja raspala – što je i dovelo do prijevremenih lokalnih izbora, a koja sada nastupa u predizbornoj koaliciji isključivo zbog straha od izvjesne pobjede Demokratske partije socijalista koja će na narednim lokalnim izborima biti partija sa najviše mandata.

Finalno, na sjednici je započet proces predlaganja kandidata za odborničku izbornu listu koja će u danima pred nama biti predstavljena građanima. Sastav liste će garantovati pobjedu i omogućiti da naš grad ponovo postane razvijen, urban i primjeren onome što Budva zaslužuje, jer Budva može i mora bolje!”, navodi se u saopštenju.

Nastavi Citanje

Budva

Dokić ugostila članove muzičkog takmičenja „Ritam Evrope”

Published

on

Potpredsjednica Opštine Budva Jasna Dokić danas je u svom kabinetu ugostila članove muzičkog takmičenja “Ritam Evrope” – Davida Makevića, Igora Karadarevića, Nenada Jeremića, Milana Milinkovića i Filipa Ratkovića, kao i ekipu koja je učestvovala i predstavljala Budvu na tom takmičenju.

Sastanak je protekao vrlo uspješno.

“Željela bih da se zahvalim predstavnicima najvećeg regionalnog takmičenja koji su danas došli u naš grad da nam ukažu povjerenje, da nas pohvale, uruče povelju i da našu djecu, djecu koja su igrala u Ritmu evrope i koja su igrala i za Evropu, državu i naš grad, da i njih podrže i uruče nagrade. Moje je zadovoljstvo što sam u prilici da budem sa njima i željela bih ovom prilikom da timu delegacije poželim sreću, a prije svega ovoj divnoj grupi koja je dala sebe i da im kažem da nikada ne odustaju od svog puta, da budu istrajni, da plešu i čime god se u životu bavili da ih prati sreća”, kazala je Dokić.

Budva ispisala istoriju

Evropa je sigurna u Budvu, jer kada imate ovakve domaćine, ljude i djecu zasita su i Crna Gora i Evropa sigurne u Budvu. Mi se ovdje osjećamo lijepo. Ovo je najveći televizijski format u Evropi ovoga tipa i upravo će grad Budva biti domaćin dva televizijska prenosa. Do sada nismo imali tu vrstu mogućnosti da imamo jedan grad, a da je odnio dvije pobjede. Budva je ispisala istoriju. Mi ćemo preći i na potpisivanje protokola i ugovora o saradnji jer je bitna uprava ta sigurnost za mlade naraštaje i sve ono što će iz Budve otići na druge nacionalne kanale. Višemilionska gledanost nas očekuje, djevojke i našeg Nikolu očekuje put na Kipar, a takođe ih i očekuje i snimanje spota. Još uvijek nisam ni otišao, a zaista jedva čekam da se vratim ovdje jer sam naišao na nasmijane i prijatne ljude koji su spremni da pokažu da je Budva svjetska metropola”, istakao je između ostalog Karadarević.

On je dodao da se pjesna očekuje u naredna dva mjeseca i da će se spot za pjesmu snimati baš u Budvi, na predivnim lokalitetima.

Ekipu iz Budve čine vokali: Lana Pavićević, Iva Otašević, Milica Radović i Nikola Karadžić, kao i plesači: Jana i Filip Savić.

Nastavi Citanje

Budva

Opština Budva podržava projekte NVO sa 100.000 eura za 2024. godinu

Published

on

Opština Budva objavila je javni konkurs za dodjelu sredstava nevladinim organizacijama za 2024. godinu, namenjujući ukupno 100.000 eura za podršku projektima koji doprinose društvenom razvoju.

Ovaj fond je namenjen unapređenju različitih društvenih aspekata uključujući zaštitu ljudskih prava, ekologiju, borbu protiv korupcije i razvoj kulture.

Poseban akcenat stavljen je na projekte koji ciljaju na unapređenje kvaliteta života u Budvi, sa dodatnim fokusom na podršku tradicionalnim organizacijama kao što je Gradska muzika Budva, koja se ističe kontinuitetom rada dužim od sto godina.

Spisak oblasti koje su predmet konkursa Opštine Budva:

1. Zaštita i obezbjeđivanje ljudskih prava, posebno ranjivih grupa.
2. Zaštita prirode, ekologija i održivi razvoj.
3. Borba protiv korupcije i organizovanog kriminala.
4. Borba protiv svih vrsta nasilja i bolesti zavisnosti.
5. Aktivno uključivanje mladih u zajednicu i rešavanje njihovih problema.
6. Njegovanje tradicije i kulturnog nasleđa.
7. Kulturni razvoj i edukacija.
8. Podizanje svijesti o značaju cjeloživotnog obrazovanja i volonterizma.
9. Podsticanje multietničkog i multikulturalnog dijaloga.
10. Zaštita životinja.

Kompletnu dokumentaciju možete pronaći na sajtu Opštine Budva na ovom linku.

Nastavi Citanje

U Trendu

Copyright © 2021 Nadlanu. Theme , powered by WordPress.