Connect with us

Budva

Jovanović: Imamo informacije da postoji raspoloženje za formiranje vlasti u Budvi

Published

on

Nikola Jovanović, predsjednik Skupštine opštine Budva i nosilac liste “Budva naš grad” na nedavno održanim izborima u toj opštini, kazao je da imaju informacije da postoji raspoloženje za formiranje lokalne vlasti.

Jovanović je zakazao konstitutivnu sjednicu za 7. jul, gdje treba da se verifikuju mandati novim odbornicima i eventualno izabere novi predsjednik Opštine.

On je u “Bojama jutra” na TV Vijesti kazao kako očekuje da će na sjednici biti izabran i čelnik lokalne samouprave.

“Za sada mogu da kažem da su upućeni određeni pozivi izbornim listama, već imamo informacije da postoji raspoloženje za formiranje vlasti u Budvi. Ali, ostaje da se u narednim danima, do nedjelje, obave dodatni razgovori i na samoj sjednici ćemo vidjeti da li je utvrđena većina koja bi trebalo da konstituiše novi saziv SO Budva”, naveo je Jovanović.

Pojasnio je da je sa nekim listama već obavljen razgovor, a da će sa drugima razgovarati narednih dana. “Do nedjelje ćemo imati informaciju postoji li većina od 17 da se održi konstituisanje u punom kapacitetu”, dodao je.

Kaže da je realno da se vlast u Budvi formira oko liste “Budva naš grad”, koja je osvojila najveći broj mandata.

“Pravo za to mi daju i razgovori koje smo obavili u prethodnom periodu. Vjetar u leđa su nam dali tradicionalni koalicioni partneri, sa kojima želimo nastaviti saradnju. Zna se ko su oni od 2017, tako da tu nema noviteta. Biće značajno sačekati stav Pokreta Evropa sad, jer su novi politički konstituent u lokalnom parlamentu… Posebno je važno da su vodeća politička struktura u Vladi i državnoj politici. Mislim da je i određena odgovornost na njima da učestvuju u ovoj vlasti”, naveo je Jovanović.

Pojasnio je da su “tradicionalni partneri” već poznati, “u smislu Demokratske Crne Gore, URE i ostalih političkih subjekata” sa kojima su činili vlast od 2017.

Kaže da je PES-u upućen zvaničan poziv i očekuje da će uslijediti razgovor na tu temu “vrlo brzo”.

“NSD izvor problema, ne mogu biti dio rješenja”

Jovanović je rekao da su određenim političkim subjektima sa liste “Za budućnost Budve”, koju je predvodio Mladen Mikijelj, uputili zahtjev za razgovore i ponude za formiranje vlasti.

Kaže da je kod jednog od njih, Pokreta za promjene, jasno da ne postoji raspoloženje za tako nešto, a da iz Socijalističke narodne partije nije zvanično odgovoreno da li žele voditi razgovore.

Poručio je da Novoj srpskoj demokratiji nije, niti će biti upućen poziv.

“Njih u Budvi predvode i predstavljaju ljudi koji su doveli do propasti prethodne vlasti. Njih vidim kao isključive krivce zašto smo u Budvi imali vanredne izbore. Oni koji su izvor problema ne mogu biti dio rješenja, nema potrebe da se pozivaju na razgovor”, rekao je Jovanović.

Kaže da neće razgovarati sa Demokratskom partijom socijalista. “Mislim da im nijedan politički subjekt nije uputio poziv i mislim da to nije realno”, dodao je.

Jovanović je poručio da su spremni da se vlast formira što prije i ocijenio da imaju najveći koalicioni kapacitet.

“Ne moramo da dobijemo onaj čuveni stav iz Podgorice i ne moramo da robujemo nekim odnosima na državnom nivou, zastupamo građane Budve”, kazao je.

Budva

Tivat: U jednom danu dva puta privođen jer je vozio pijan, ide 20 dana u zatvor!

Published

on

Tivćanin A.A. (32) osuđen je 20 dana zatvora jer je u jednom danu dva puta privođen zbog vožnje pod dejstvom alkohola.

Kako je saopšteno iz Suda za prekršaje u Budvi, njemu je sinoć u večernjim satima kaznu izrekla dežurna sutkinja odjeljenja u Kotoru Ivana Vukasović, nakon što je u postupku utvrđeno da je upravljao vozilom pod dejstvom alkohola u koncentraciji od 2,60 promila u krvi.

Uz kaznu mu je izrečena i zabrana upravljanja vozilima u maksimalnom trajanju, kao i maksimalan broj kaznenih bodova.

“Kuriozitet je da je isto lice lišeno slobode i kažnjeno novčanom kaznom istog dana u jutarnjim časovima, zbog upravljanja vozilom pod manjom koncentracijom alkohola, ali ga izrečena sankcija očigledno nije odvratila od ponovnog počinjenja prekršaja i to težeg”, saopštili su oni.

Iz Suda za prekršaje dodaju da smo svjedoci teških saobraćajnih nezgode sa fatalnim posljedicama, i ovim putem apelovali su na vozače da vozilima upravljaju na propisan način, kao i da brzinu prilagode trenutnim uslovima saobraćaja na putevima, u normalnom psihofizičkom stanju.

Nastavi Citanje

Budva

Đoković iz Budve putuje na Olimpijske igre!

Published

on

Počasni gradjanin Budve, svjetski teniski as Novak Djoković, dan prije odlaska na Olimpijske igre u Parizu, boravi u Budvi.

Na teniskim terenima na Slovenskoj plaži u popodnevnim satima je odradio trening, a nakon toga veče će provesti u Budvi u opuštenom druženju sa prijateljima u blizini Starog grada.

 

“Za Hotelsku grupu Budvanska rivijera je izuzetna čast I beskrajno zadovoljstvo što je Novak Đoković danas upravo na terenima turističkog naselja Slovenska plaža gdje obavlja trening i posljednje pripreme u susret Olimpijadi. Za Novaka Đokovića je Crna Gora njegova druga kuća i on zaista puno vremena provodi na crnogorskom primorju i zato negdje u ime svih nas mu želimo puno uspjeha i sjajne rezultate na Olimpijadi”, poručila je PR menadžerka HG Budvanska rivijera, Jelena Kaluđerović.

Budva je bila i biće grad koji se ne zaobilazi i za koji ga vežu privatne uspomene-vjenčanje na Svetom Stefanu , neraskidive veze sa Budvom čiji je počasni gradjanin od 28.januara 2022. godine.

Srećno i nakon Olimpijade vidimo se u Budvi.

RTV Budva/Mediabiro

Nastavi Citanje

Bar

U utorak umjereno oblačno, do 36 stepeni

Published

on

Pretežno sunčano, mjestimično uz malu do umjerenu oblačnost. Od sredine dana, lokalno usled pojačanog razvoja oblaka, kratkotrajno kiša ili pljusak sa grmljavinom, uglavnom u planinskim predjelima.

Vjetar slab do umjeren, sjevernih smjerova, tokom jutra i noći ponegdje pojačan sjeveroistočni, a na krajnjem jugoistoku sredinom dana povremneo pojačan i sjeverozapadni. Jutarnja temperatura vazduha od 11 do 27, najviša dnevna od 23 do 36 stepeni.

Prognoza za pomorce

UPOZORENJE:

Tokom noći mjestimični udari NE vjetra, 25-35 čvorova.

SINOPTIČKA SITUACIJA:

Uticaj plitkog visinskog ciklona iz Tirenskog mora, koji se premješta prema Jonskom i slabi.

PROGNOZA VREMENA ZA JUŽNI JADRAN ZA NAREDNA 24 ČASA:

Vjetar uglavnom W smjerova 4-14 čvorova, od sredine dana NW oko 20 čvorova. Tokom noći i jutra NE, 8-20, mjestimično sa udarima 25-35 čvorova. More 2-3. Vidljivost 10-20 km. Pretežno vedro, poslijepodne uz promjenljivu oblačnost, ponegdje je moguća prolazna kiša ili pljusak sa grmljavinom, uglavnom na području Boke. Najviša dnevna temperatura vazduha od 32 do 35 stepeni.

Nastavi Citanje

U Trendu

Copyright © 2021 Nadlanu. Theme , powered by WordPress.